חלקנו הגדול נהנה להתהלך בבית כשהוא יחף. כשאנחנו יחפים, כדאי לשמור על שטיחים נקיים, היות והם יכולים להכיל לא מעט אבק, חיידקים ובקטריות שונות. אם אתם מגדלים כלבים או חתולים, זה מקבל משמעות כפולה ומכופלת. אז איך שומרים על שטיחים נקיים? 

בבתים רבים ניתן למצוא שטיחים יפהפיים התלויים על קירות הבית, מונחים על הרצפה ולפעמים אפילו מותקנים על תקרות חללי הבית. ברוב המקרים, שטיחים דורשים גם תחזוקה שוטפת הניתנת או על ידי המתגוררים בבית או על ידי ניקוי שטיחים מקצועי מכל הסוגים והגדלים. זכרו תמיד, ניתן אפילו לבצע תיקוני שטיחים, כך שאל תמהרו לזרוק את השטיח לפח! – תרימו צלצול אל חברת פרופסור לניקיון, המספקת שירות מוצלח של ניקוי שטיחים מכל הסוגים למאות לקוחות קבועים. לא פעם, נדרש שירות ניקוי לאחר מעבר דירה. במקרים אלו, ניתן לשכור את צוות המקצוענים של פרופסור לניקיון עבור ניקוי סיד מהקירות, לנקות את השטיחים משאריות צבע, תריסים וחלונות. לא קיימת מלאכת ניקוי אשר פרופסור לניקיון לא מסוגלים לקחת בידיים מקצועיות ולספק תוצאות מיטביות.

ניקוי שטיחים - איך לשמור על השטיחים נקיים

פעם בחצי שנה? חודש? מתי מנקים שטיחים? 

אין צורך לנקות את השטיחים שלכם כל יום, למרות שיש לא מעט אנשים המוגדרים "חולי ניקיון" שמעדיפים לאבק את שטיחיהם כל אחה"צ. אין ספק כי זה מסייע בבריאות הכללית של האדם (עדיף לא להתהלך בבית שבו יש שטיחים מאוד מאובקים ולנשום אוויר מאובק) לנקות שטיחים כל יום, אך אין בכך צורך ממשי. עבור מי שמתעקש, לבריאות, ואנחנו ממליצים להשתמש בסוגים שונים של תכשירים בכדי להקציף את הלכלוך למעלה ולהסירו מהשטיח.

חומרי ההקצפה השונים ניתנים לרכישה, ופשוט עליכם לרסס מעט מהחומר ראשית בפינה נסתרת בצד (בכדי לוודא שהחומר אינו מוריד מצבע השטיח), לוודא שהכול תקין, ואז לרסס את שאר השטיח. המתינו מספר דקות, ולאחר מכן פשוט הסירו את הלכלוך מהשטיח. רוצים טיפ ניקוי שטיחים מנצח, אבל ממש? המשיכו לקרוא אם אתם בעלי כלבים וחתולים ויש לכם שטיחים בביתכם שחשוב לכם לשמור עליהם.

שטיחים בבית עם כלב או חתול (אפשר גם שניהם)

אם אתם מגדלים כלבים ו\או חתולים בבית, אתם וודאי מכירים את כל מה שקשור בגידולם ובשמירה על הרהיטים והרכוש שלכם. לא פעם, עם כמה שהם מקסימים ומופלאים, כלבים וחתולים גורמים גם לנזקים על ידי כרסום ציוד, שריטות ושיוף ציפורניים, שאריות ריר הנספג בספות ובשטיחים ועוד. ראשית, חשוב לציין כי את כל אלו אפשר לנקות עם ניקוי שטיחים מקצועי. מעבר לכך, ישנם לא מעט דברים שאתם יכולים לעשות בעצמכם אם אתם מתגוררים עם כלבים וחתולים שעירים.

אם אתם חיים עם כלב שעיר והשטיח שלכם מלא בפרווה, ישנו טיפ שאנשים לא מודעים אליו ושכדאי לכם להכיר כבר עכשיו. קפצו לחנות החיות הקרובה לביתכם, והצטיידו במברשת לפרוות הכלב. תוכלו לבחור במברשות שונות שמתאימות גם להברשת השטיח של הבית. כשאתם מגיעים הביתה, תראו שהמברשת מוציאה עם הפרווה גם הרבה לכלוך. הברישו את השטיח עם המברשת לכלב, והפרווה תיאסף על המברשת עצמה. הטריק הזה פועל בעיקר במקרים בהם השטיח הוא שטיח "שעיר" (סוג השטיחים המיוצרים עם שיערות ארוכות), אך ניתן גם לנסות את זה על שטיחים רגילים ושטוחים. 

הטיפ הכי טוב לניקוי שטיח? פרופסור לניקיון!

חברת פרופסור לניקיון מונה כוח אדם מקצועי ביותר, וצוות המקצוענים של החברה יגיע אליכם עם מכשיר יניקה והזרקה, ועוד אמצעים טכנולוגיים בכדי לצחצח לכם את השטיח ולהפוך אותו לחדש לגמרי. אתם מוזמנים להתייעץ עם צוות המומחים של פרופסור לניקיון לפני שאתם להם, ולקבל הצעת מחיר מדויקת עבור ניקוי שטיח מכל סוג. החברה מתמחה בניקוי שטיחים בבית הלקוח, ניקוי שטיחים במפעל, ניקוי שטיחים מקיר לקיר ועוד. 

כשמדובר בניקיון הבית או המשרד, פשוט אל תתפשרו, היות ומדובר בהרבה יותר מאשר "רק" ניקיון. האוויר שאנחנו נושמים, הוא אוויר המורכב מחלקיקי אבק, לכלוכים ועוד. ככל שנוודא כי סביבת המחייה שלנו סטרילית יותר, כך נוכל למזער סיכונים בריאותיים. בכל מקרה ומקרה, תמיד עדיף לנקות שטיחים בצורה היעילה ביותר, היות והם נוטים לספוג אבק רב, לכלוכים ועוד.  

עובש על השטיח, מה עושים?

קודם כל לעולם אל תרטיבו את השטיח במים רבים. שנית, אל תנקו עם מטלית בעזרת לחיצות חזקות. שתי הפעולות הללו בהכרח יובילו לכך שאתם תחדירו את העובש עוד יותר עמוק לתוך השטיח. הפעולה הנכונה היא קריאה לחברת ניקוי שטיחים מקצועית ומומלצת, אך אם אתם מעדיפים לבד, תוכלו להיעזר באלכוהול רפואי, מלח ולימון, חומץ ועוד כל מיני שיטות שונות. 

בכל מקרה, אל תנסו כל שיטה שאתם קוראים עליה באינטרנט לפני שאתם מוודאים איזה סוג שטיח יש לכם. במקרים מסוימים, גם נזק עשוי להיגרם בעקבות שיטות ביתיות להסרת עובש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *