הזרקה ויניקה באמצעות מכונות מקצועיות 

הכתמים הנראים בספות הבית, הן מראה די שכיח, במיוחד כאשר בבית ישנם ילדים קטנים או חיות מחמד או גם מבוגרים אשר אוכלים ושותים בסלון מול הטלוויזיה. חשוב לשמור על הספות נקיות, לא רק למראה האסטטי שלהן, כי אם לבריאותנו, כאשר חיידקים רבים וקרדית אבק יכולים לחגוג בין החריצים או בבד עצמו כתוצאה משאריות של מזון או שתייה. תארו לעצמכם שאתם מוזמנים לחברים או משפחה ואתם יושבים על ספות מלוכלכות. זוהי ללא ספק חוויה לא נעימה, כאשר האורחים שלכם יושבים על ספות מוזנחות ומלוכלכות.

שאיבת ספות, היא אחד מהליכי הניקיון הבסיסיים והיא חייבת להתבצע באופן קבוע על מנת למנוע הצטברות אבק שעם הזנחה וללא שאיבה מספקת, יהפוך אף הוא לכתם שיחדור לסיבי בד הספה. גם אם תנסו להסיר בעצמכם כתם שחדר לספה, ללא מכונה המבצעת

היום כל הנושא של, ניקיון ספות חייב להיות יסודי, מהיר ונקי. יש לשים לב,  לגבי סוג בד הריפוד, להתאים את חמרי הניקוי שיתאימו לבד, על מנת לא לפגוע בסיבים. העבודה מתבצעת באמצעות מכונות מקצועיות, אשר מבצעות שתי פעולות- האחת היא החדרת חומר ניקוי לספות, הברשה באמצעות המכונה שיש בה מברשות רכות שלא פוגעות בבד הריפוד, והפעולה השנייה היא יניקה.

המכונה שואבת את המים המלוכלכים והפעולה חוזרת על עצמה מספר פעמים, עד שהמים יוצאים נקיים לחלוטין מה שמראה כי הספות נקיות לחלוטין.

ניקוי ספות מקצועי במכונת

ניקיון ספות מקצועי מעולם לא היה כה פשוט וקל

על מנת להבריק ולנקות ספות ביעילות ובמקצועיות, הכלי הנדרש הינו מכונת ניקוי ספות המבצעת הזרקה ויניקה של חומר ניקוי מקצועי המהול במים, כתמים אלה לא יוסרו ובמקרים רבים, הספה אף תיראה גרוע יותר ממה שהייתה לפני הניקוי שניסיתם לבצע בה. יש לדאוג כי למכונה יהיה מנוע חזק והפעולה תהיה שקטה, כאשר המכונה עובדת. מכונת ניקוי ספות בעלות מנוע חזק, אשר מאפשרת זמן הפעלה ארוך, כך שהמכונה תהיה עמידה יותר מאשר  מכונות ניקוי ריפודים בעלות מנוע עם נפח נמוך יותר

 סוגי הריפוד ואופן השטיפה והניקוי באמצעות מכונה מקצועית

שטיפה של ספות , מזרונים וריפודי רכב, חייבת להתבצע כאמור בהתאם לסוג הבד. כאשר מדובר בבדי ריפוד סינטטיים הכתמים ירדו במהרה, אך בכל זאת, שימוש עם מכונה מקצועית לניקוי ספות וכל סוגי הריפודים, אשר מזריקה חומר ניקוי מהול במים ויונקת אותו לאחר קרצוף עדין עם מברשות מיוחדות ועדינות המחוברות למכונת הניקוי, יקנה לכל סוגי הריפוד,  מראה רענן, הצבע של הריפוד ייראה חדש וחי יותר וכן, פעולה של נטרול ריחות לא נעימים תתבצע בעת ניקוי הספות, המזרונים, השטיחים, ריפוד הרכב או כסאות פינת האוכל.

מכונות לניקוי ריפודי סלון ורכב

חברות הניקיון, מחזיקות בסוגי מכונות משוכללות גם בביצוע ניקיון ריפודי סלון ורכב. יש לוודא כי הספק המנוע של השאיבה יהיה 1600 וואט והספק הניקוי לשעה יהיה  עבור 60 מ"ר. משקל המכונה לא צריך לעלות על 12 ק"ג וספיקת לחץ האוויר יהיה עבור 50 ליטר לשנייה. לחץ ההזרקה של חומרי הניקוי והמים יהיה של 4 BAR. עוצמת יניקה צריכה להיות 2,200 מ"מ ומכל מים נקיים בקיבולת של 14 ליטר. יש לרכוש מכונות והברקה ויניקה ממותגים מוכרים, כך שהמכונות תעבודנה בהספק גבוה וללא תקלות.